Atpakaļ

Suņu vilnas dzijas adījumi ir silti un veselīgi. Tie labi derēs cilvēkiem, kuri cieš no reimatisma, artrīta, kuri izjūt muskuļu  spazmas un bieži jūt neiralģiskas sāpes. Vestes ieteicamas osteohondrozes gadījumā – tās varat valkāt zem ikdienas apģērba, un aizmirst par masāžām.

Suņu vilnas adījumi visi ir roku darbs, suņu vilnas dzija ieadīta  joslās problemātiskās zonās – uz pleciem, gar muguru, elkoņos. Šāda metode dara adījumu lētāku un tas vairs nav tik „stiprs”,  der valkāšanai ikdienā – darbā, sportā, atpūtā.

 

Suņu vilnas dzijas zeķes palīdzēs tiem, kam bieži salst kājas, kam dienā jāstrādā brīvā dabā ziemas salā. Bezmiega gadījumā  „suņu zeķes” varat uzvilkt vakarā mājās vai vispār valkāt kā „gultas zeķes”.

 

Šie izstrādājumi līdz pirmajai mazgāšanai ir ar raksturīgo suņu dzijas aromātu (kas neļauj tos viltot), bet jau pēc pirmās pareizās mazgāšanas aromāts pilnībā zūd.

Katram adījumam pievienota kopšanas instrukcija.

 

Suņu vilnas dzijas gatavošana ir darba ietilpīga, visai komplicēta un – godīgi sakot – nepatīkama (smakas dēļ). Der tikai ķemmētā pavilna, kas tiek uzpirkta un pēc pārstrādes paliek pamatīgs atbirums. Suņu vilnai  pievērpj aitu vilnu no Latvijas aitu ganāmpulkiem, to visu dara veclaicīgās dzirnavās un arī tas ir roku darbs. 

Ja Jums piedāvā suņu   vilnas dziju vai tās izstrādājumus par zemu cenu, tad ziniet – tas ir viltojums, jo šīs lietas nemēdz būt lētas. Mūsu adījumos izmantota aitu vilnas dzija, pietinot un ieadot suņu vilnas dzijas apgabalus, visi adījumi ir no vilnas. 100% suņu vilnas dzija 1 kg cena ir ap 50 Ls.

 

Adītājām piedāvājam iegādāties arī pašu suņu vilnas dziju, tās krājumi gan nav lieli, dzija satīta kamoliņos pa 50g.

 

1.šķiras dzija 2,70Ls/50g

2.šķira 2,50Ls/50g

3.šķira 2,20Ls/50g

 

Dzijas šķiru nosaka mezgliņu skaits kamolā. Tā kā dzija no dzirnavām tiek saņemta ficēs, tā ar rokām jāpārbauda un jāpārtin kamoliņos. Cik labi izdodas kamoliņu uztīt, tik arī tajā mezgliņu. Adīšanai mezgliņi faktiski netraucē – dziju saliek mazliet pamīšus un ieada.

Nevajadzētu plānot uzadīt džemperi vai vesti tikai un vienīgi no suņu vilnas dzijas, jo tas būs „nevalkājams”, pārāk  sildīs, pārāk stipri masēs un vēl no pieredzes varu pateikt, ka ar laiku šādu izstrādājumu valkātāji  pārāk pierod pie sildītāja un bez šī džempera jutīsies kā bez drēbēm... Labāk visu darīt ar mēru.

            Ja Jums ir laba vilnas dzija zeķu adīšanai, tad ar 50g kamoliņu pilnībā var ieadīt vajadzīgo sildošo kārtu daudzumu – tās nepieciešamas kāju pirkstu galos,  pēdās, bet mazāk kātos. 

No suņu vilnas dzijas mēdz gatavot sildošas jostas pie muguras sāpēm. Noteikums tas pats – ņemiet aitu vilnas dziju un ieadiet  suņu vilnas dzijas kārtiņas, nepārcentieties.

 

Izstrādājumu cenas:

Džemperis 45-50Ls vidēja izmēra valkātājam

Vestes 25-30Ls

Zeķes 8-10Ls

Cimdi 8-10Ls (ir cimdi ar atsevišķu rādītājpirkstu)

 

Katrā konkrētā gadījumā rakstiet – Jūsu vēlamais izmērs, problemātiskās zonas, varbūt kādi citi jautājumi.

pavards@inbox.lv